NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно
4651
Творчески отражения

Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно

Никога не е било лесно да правиш кино. Предполагам, че преди много години, сто например, и на моите колеги също не им е било никак лесно. Това каза режисьорът Мариан Вълев, който бе гост на официалното откриване на третото издание на летния кинофестивал "Свети Влас филм фест". Неговият филм "Чалга" е включен в програмата на специалните галапрожекции на феста

| 04 Юли 2024, 11:54 ч.
Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно
Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно
Снимка © DFA

Никога не е било лесно да правиш кино. Предполагам, че преди много години, сто например, и на моите колеги също не им е било никак лесно. Това каза режисьорът Мариан Вълев, който бе гост на официалното откриване на третото издание на летния кинофестивал "Свети Влас филм фест". 

Държавната опера в Стара Загора ще представи мюзикъла „Ромео и Жулиета“ и операта „Ловци на бисери“ на откритата сцена на язовир „Копринка“. Това съобщиха от пресцентъра на Община Казанлък. Събитията са част от програмата на „Празници в долината на тракийските царе“. Двете представления ще са на 31 август и на 1 септември.

Двете музикални творби са обединени от непреходната тема за любовта -„Ромео и Жулиета“ в музикалната интерпретация на Жерар Пресгюрвик, и източната приказка в операта „Ловци на бисери“. Гостите и жителите на Казанлък ще имат възможността да се потопят както в природната и историческа забележителност на района, така и в музикалните преживявания на световното класическо и съвременно изкуство. Събитията са обединени под символичното заглавие в духа на тракийските празници „Н

„Един път на един милион“ е новата песен на Влади Ампов-Графа, съобщават от „Монте мюзик“. По думите им песента следва трендовете на 2024 година с електро-синт поп звучене, мощна дръм секция, ефирни синтезаторни партии и завладяваща модерна мелодична линия, написана от самия изпълнител. 

Той е автор на музиката и аранжимента, а текстът е на Руши Видинлиев. Новото им творческо сътрудничество се случва 20 години, след като Графа създава музиката и бийта за „Хотел 2 звезди".

Видеото към „Един път на един милион" е режисирано от Свилен Славов и заснето от оператора Виктор Добрев на ледена пързалка. Главни действащи лица са Графа, барабанистката Пламена Християнова и актрисата Моника Иванова<

Мисля, че някои от най-добрите филми в последните години са от Европа. Това каза в интервю филмовият и визуален творец Санжин Малешевич, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“.

Той обаче отбеляза, че не е много запознат към момента с европейското кино, защото в момента живее в САЩ и е много трудно човек да наблюдава всички тенденции. "Но следя новите заглавия, които излизат през последните години“, каза творецът, който е роден в Баня Лука, Босна и Херцеговина.

От думите Малешевич стана ясно, че за него киното е много неща. „Аз не съм човек само на едно изкуство. Откривам, че с киното мога да изразя себе си най-добре, защото то съчетава визуалното със словото и форми на други изкуства и техники. От друга страна то може да бъде използвано, за да се насочи вниманието към по-големи, по-значими

В Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ започнаха репетиции по два нови спектакъла. Първият е „Земята е плоска" по скечове на израелския драматург Ханох Левин, вторият е „Човекът от Шумен", съобщи директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Режисьорът Благой Бойчев работи по „Земята е плоска" с гост актьорите Ивайло Драгиев и Ованес Торосян, както и с Антония Велева и Антония Гюруди от трупата на шуменския театър. Сценограф на спектакъла "Земята е плоска" ще бъде Петя Боюкова, а композитор - Добромир Кисьов. Премиерата се очаква през месец септември.

Вторият спектакъл, който се подготвя в Шумен, е „Човекът от Шумен". Той е копродукция с германски международен фестивал. Режисьор е Ованес Торосян, допълни Виделинов.

Както съобщихме, Драматично-кукленият театър „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което са включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режис

„Лоенгрин“ е опера на светлината и на оптимизма. Това каза акад. Пламен Карталов днес, представяйки премиерния спектакъл с музиката на Вагнер, който на 13 юни открива Вагнеровият фестивал в София.

„Това е един композитор, който казва всичко – като пророк, защото неговата музика е пророческа, за бъдещето. Той прави скок в бъдещето, във времето – за да може да отвори сърцата и душите на хората, които ще погледнат към едно световно творчество по начин, по който сами ще изразят своята нагласа и потребност. Аз имах тази потребност да я дам и на артистите, и на цялата опера, а и на света. И мисля че успяхме“, каза акад. Карталов.

„Това, което ме вълнува е, че този композитор като музикант, като драматург, като стихомелодик, ме увлече. Аз във всеки такт намирах част от една душевност и един мой израз как ще визуализирам музик

Неговият филм "Чалга" е включен в програмата на специалните галапрожекции на феста.

"Киното е въпрос на необходимост. Киното е въпрос на неистовост, на желанието да кажеш, да разкажеш история, на желанието да отправиш послание към зрителите", посочи той. 

По думите му правенето на кино никога не е лесно и е свързано с много смелост.

"Аз съм последният човек, който ще се оплаква от липса на финансиране. Аз вярвам, че когато наистина имаш тази потребност, неистово желание да разкажеш история, която смяташ, че е важна - просто взимаш един телефон, събираш актьори, пишеш сценарий и снимаш филм", каза режисьорът.

Никога не е лесно, но това е и най-красивото, добави Вълев. Той благодари на всички, които помагат на българското кино и подчерта, че "българското кино е култура, то е идентификация, начин на мислене".

A to jazZ очаква над 30 артисти от четири континента, съобщават от екипа на фестивала. Ще звучи авторска музика от САЩ, Франция, Полша, Испания, Нидерландия, Белгия, Португалия, Австрия, Конго, Бенин, Великобритания, Мароко, Турция, Гърция, Китай и други точки на света.

Акценти от българска страна са дебютиращите Postcard, „Новините в джаза“ с Михаил Йосифов, фюжън проектът Frantik Zen с изпълнители от България и Испания.

Фестивалният парк посреща посетителите и с редица целодневни активности - традиционната артзона с най-много артисти и изложители от всички издания досега, инсталации, вдъхновени от градската среда и култура, както и детските образователни музикални срещи, спортни активности в джаз ритми и легендарните джем сешъни в „Топлоцентрала”. 

Първият ден на фестивала е посвете

Българската компания „Дерида“ прави днес премиера в мавзолея на археологическия парк „Виминациум“, в Сърбия. Танцовият пърформанс ChronoRay е копродукция с Белградския археологически институт и е част от проекта Dancing Histor(y)ies, който цели да срещне историческото наследство със съвременния танц, като му вдъхне нов живот и създаде връзка между миналото и настоящето, разказват от „Дерида“.

Премиерата е и част от фестивала ReMoving Borders на „Виминациум“.

Хореографията и постановката на ChronoRay са на Живко Желязков, артистичен директор на Derida Dance Center. Специалното визуално въздействие в спектакъла е изградено с видео мапинг и 3D прожектиране, което преобразява внушителната среда на мавзолея. То е на Ивелина Иванова, която е част от Studio P

Персонажите в творбите на Роузи Ейсор са изпълнени с мотиви и образи от приказките, митовете и фолклора. Това посочват от галерия „Ко-оп“, домакин на изложбата Beast, открита тази вечер.

Текстилните творби, създадени специално за изложбата, са ръчно шити и правени чрез ,,тъфтинг“ техника.  Използвани са материали, като вълна, памучен плат, рабицова мрежа, перли и други. Beast e своеобразна експедиция в света на опакото и странното, в света на зверовете и чудовищата, коментират от галерията.

Включени са седем творби, наречени ,,Звяр със змия“, ,,Върколак“ ,,Дух I“, ,,Дух II“ , ,,Дух III“, ,,Караконджул“ и ,Beast.  Феминизираните създания, носещи в себе си образа на страховити зверове, размиват границата между женското и мъжкото. Творбите комбинират доброто и злото или по-скоро представата за тях, посочва

Kонцерт на Марина Мравова и Йоанна-Лора Василева ще има в рамките на цикъла „Шопенови концерти“, който  представя лауреати на международни и национални конкурси. 

Събитието е на 12 юни, съобщават от Полския институт, негов домакин и организатор.

Двете пианистки са абитуриентки от класа на Антонина Бонева. В програмата ще звучат творби на Лудвиг ван Бетовен и Цезар Франк.

Марина Мравова е родена през 2005 г.  Започва да свири на пиано на четири години, а от 2016 г. е ученичка в Националното музикално училище „Любомир Пипков“, в класа по пиано на Антонина Бонева. От учебната 2021/22 година е приета за студент в академията Talent Music Masters в Бреша, Италия, където учи при проф. Андреас Фрьолих.

Лауреат е на национални и международни конкурси по

Венсан Рюфен и Аксел Морел вземат участие в Culturama Fest 2024 Water Live. Проектите им „Басейн“ (Венсaн Рюфен) и „Останки“ (Аксел Морел) ще бъдат разположени в Триъгълната кула в София до 2 юли, съобщават организаторите.

„На първата си изложба в София Венсaн Рюфен ще представи съноподобни видения по темата за водата и по-специално водните басейни – места за отдих и игра, където телата се разголват и се показват, каквито са – неподправени, с горда осанка или свенливо. Символи на обществения ранг, частните и обществени басейни успешно разкриват индивидуалната същност на посетителите“, разказват от екипа. Изложбата в Триъгълната кула на Сердика – Регионален исторически музей съдържа негови големи формати, част от които ще бъдат показани по- късно в Ла Рошел и Хонконг.

От екипа разказват, че за първата си изложба в София Аксел Морел предлага няколко творби, свързани с те

Мариян Вълев е актьор, сценарист и режисьор. Първият филм, в който се снима, е "Граница". Следващата му роля е в "Лов на дребни хищници". В сериала "Под прикритие" изпълнява ролята на Росен Гацов – Куката. "Чалга" по сценарий и режисура на Мариан Вълев, е филмът заснет изцяло с мобилен телефон. Той определя лентата като "филм за приятелството между две момичета на фона на съвременното културно общество в България".

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
4651
Творчески отражения

Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно

"Киното е въпрос на необходимост.Киното е въпрос на неистовост, на желанието да кажеш, да разкажеш история, на желанието да отправиш послание към зрителите", посочи той. По думите му правенето на кино никога не е лесно и е свързано с много смелост.

| 04 Юли 2024, 11:54 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно
Мариан Вълев: Правенето на кино никога не е било лесно
Снимка © DFA

Никога не е било лесно да правиш кино. Предполагам, че преди много години, сто например, и на моите колеги също не им е било никак лесно. Това каза режисьорът Мариан Вълев, който бе гост на официалното откриване на третото издание на летния кинофестивал "Свети Влас филм фест". 

Неговият филм "Чалга" е включен в програмата на специалните галапрожекции на феста.

Държавната опера в Стара Загора ще представи мюзикъла „Ромео и Жулиета“ и операта „Ловци на бисери“ на откритата сцена на язовир „Копринка“. Това съобщиха от пресцентъра на Община Казанлък. Събитията са част от програмата на „Празници в долината на тракийските царе“. Двете представления ще са на 31 август и на 1 септември.

Двете музикални творби са обединени от непреходната тема за любовта -„Ромео и Жулиета“ в музикалната интерпретация на Жерар Пресгюрвик, и източната приказка в операта „Ловци на бисери“. Гостите и жителите на Казанлък ще имат възможността да се потопят както в природната и историческа забележителност на района, така и в музикалните преживявания на световното класическо и съвременно изкуство. Събитията са обединени под символичното заглавие в духа на тракийските празници „Н

„Един път на един милион“ е новата песен на Влади Ампов-Графа, съобщават от „Монте мюзик“. По думите им песента следва трендовете на 2024 година с електро-синт поп звучене, мощна дръм секция, ефирни синтезаторни партии и завладяваща модерна мелодична линия, написана от самия изпълнител. 

Той е автор на музиката и аранжимента, а текстът е на Руши Видинлиев. Новото им творческо сътрудничество се случва 20 години, след като Графа създава музиката и бийта за „Хотел 2 звезди".

Видеото към „Един път на един милион" е режисирано от Свилен Славов и заснето от оператора Виктор Добрев на ледена пързалка. Главни действащи лица са Графа, барабанистката Пламена Християнова и актрисата Моника Иванова<

Мисля, че някои от най-добрите филми в последните години са от Европа. Това каза в интервю филмовият и визуален творец Санжин Малешевич, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“.

Той обаче отбеляза, че не е много запознат към момента с европейското кино, защото в момента живее в САЩ и е много трудно човек да наблюдава всички тенденции. "Но следя новите заглавия, които излизат през последните години“, каза творецът, който е роден в Баня Лука, Босна и Херцеговина.

От думите Малешевич стана ясно, че за него киното е много неща. „Аз не съм човек само на едно изкуство. Откривам, че с киното мога да изразя себе си най-добре, защото то съчетава визуалното със словото и форми на други изкуства и техники. От друга страна то може да бъде използвано, за да се насочи вниманието към по-големи, по-значими

В Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ започнаха репетиции по два нови спектакъла. Първият е „Земята е плоска" по скечове на израелския драматург Ханох Левин, вторият е „Човекът от Шумен", съобщи директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Режисьорът Благой Бойчев работи по „Земята е плоска" с гост актьорите Ивайло Драгиев и Ованес Торосян, както и с Антония Велева и Антония Гюруди от трупата на шуменския театър. Сценограф на спектакъла "Земята е плоска" ще бъде Петя Боюкова, а композитор - Добромир Кисьов. Премиерата се очаква през месец септември.

Вторият спектакъл, който се подготвя в Шумен, е „Човекът от Шумен". Той е копродукция с германски международен фестивал. Режисьор е Ованес Торосян, допълни Виделинов.

Както съобщихме, Драматично-кукленият театър „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което са включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режис

„Лоенгрин“ е опера на светлината и на оптимизма. Това каза акад. Пламен Карталов днес, представяйки премиерния спектакъл с музиката на Вагнер, който на 13 юни открива Вагнеровият фестивал в София.

„Това е един композитор, който казва всичко – като пророк, защото неговата музика е пророческа, за бъдещето. Той прави скок в бъдещето, във времето – за да може да отвори сърцата и душите на хората, които ще погледнат към едно световно творчество по начин, по който сами ще изразят своята нагласа и потребност. Аз имах тази потребност да я дам и на артистите, и на цялата опера, а и на света. И мисля че успяхме“, каза акад. Карталов.

„Това, което ме вълнува е, че този композитор като музикант, като драматург, като стихомелодик, ме увлече. Аз във всеки такт намирах част от една душевност и един мой израз как ще визуализирам музик

"Киното е въпрос на необходимост. Киното е въпрос на неистовост, на желанието да кажеш, да разкажеш история, на желанието да отправиш послание към зрителите", посочи той. 

По думите му правенето на кино никога не е лесно и е свързано с много смелост.

A to jazZ очаква над 30 артисти от четири континента, съобщават от екипа на фестивала. Ще звучи авторска музика от САЩ, Франция, Полша, Испания, Нидерландия, Белгия, Португалия, Австрия, Конго, Бенин, Великобритания, Мароко, Турция, Гърция, Китай и други точки на света.

Акценти от българска страна са дебютиращите Postcard, „Новините в джаза“ с Михаил Йосифов, фюжън проектът Frantik Zen с изпълнители от България и Испания.

Фестивалният парк посреща посетителите и с редица целодневни активности - традиционната артзона с най-много артисти и изложители от всички издания досега, инсталации, вдъхновени от градската среда и култура, както и детските образователни музикални срещи, спортни активности в джаз ритми и легендарните джем сешъни в „Топлоцентрала”. 

Първият ден на фестивала е посвете

Българската компания „Дерида“ прави днес премиера в мавзолея на археологическия парк „Виминациум“, в Сърбия. Танцовият пърформанс ChronoRay е копродукция с Белградския археологически институт и е част от проекта Dancing Histor(y)ies, който цели да срещне историческото наследство със съвременния танц, като му вдъхне нов живот и създаде връзка между миналото и настоящето, разказват от „Дерида“.

Премиерата е и част от фестивала ReMoving Borders на „Виминациум“.

Хореографията и постановката на ChronoRay са на Живко Желязков, артистичен директор на Derida Dance Center. Специалното визуално въздействие в спектакъла е изградено с видео мапинг и 3D прожектиране, което преобразява внушителната среда на мавзолея. То е на Ивелина Иванова, която е част от Studio P

Персонажите в творбите на Роузи Ейсор са изпълнени с мотиви и образи от приказките, митовете и фолклора. Това посочват от галерия „Ко-оп“, домакин на изложбата Beast, открита тази вечер.

Текстилните творби, създадени специално за изложбата, са ръчно шити и правени чрез ,,тъфтинг“ техника.  Използвани са материали, като вълна, памучен плат, рабицова мрежа, перли и други. Beast e своеобразна експедиция в света на опакото и странното, в света на зверовете и чудовищата, коментират от галерията.

Включени са седем творби, наречени ,,Звяр със змия“, ,,Върколак“ ,,Дух I“, ,,Дух II“ , ,,Дух III“, ,,Караконджул“ и ,Beast.  Феминизираните създания, носещи в себе си образа на страховити зверове, размиват границата между женското и мъжкото. Творбите комбинират доброто и злото или по-скоро представата за тях, посочва

Kонцерт на Марина Мравова и Йоанна-Лора Василева ще има в рамките на цикъла „Шопенови концерти“, който  представя лауреати на международни и национални конкурси. 

Събитието е на 12 юни, съобщават от Полския институт, негов домакин и организатор.

Двете пианистки са абитуриентки от класа на Антонина Бонева. В програмата ще звучат творби на Лудвиг ван Бетовен и Цезар Франк.

Марина Мравова е родена през 2005 г.  Започва да свири на пиано на четири години, а от 2016 г. е ученичка в Националното музикално училище „Любомир Пипков“, в класа по пиано на Антонина Бонева. От учебната 2021/22 година е приета за студент в академията Talent Music Masters в Бреша, Италия, където учи при проф. Андреас Фрьолих.

Лауреат е на национални и международни конкурси по

Венсан Рюфен и Аксел Морел вземат участие в Culturama Fest 2024 Water Live. Проектите им „Басейн“ (Венсaн Рюфен) и „Останки“ (Аксел Морел) ще бъдат разположени в Триъгълната кула в София до 2 юли, съобщават организаторите.

„На първата си изложба в София Венсaн Рюфен ще представи съноподобни видения по темата за водата и по-специално водните басейни – места за отдих и игра, където телата се разголват и се показват, каквито са – неподправени, с горда осанка или свенливо. Символи на обществения ранг, частните и обществени басейни успешно разкриват индивидуалната същност на посетителите“, разказват от екипа. Изложбата в Триъгълната кула на Сердика – Регионален исторически музей съдържа негови големи формати, част от които ще бъдат показани по- късно в Ла Рошел и Хонконг.

От екипа разказват, че за първата си изложба в София Аксел Морел предлага няколко творби, свързани с те

"Аз съм последният човек, който ще се оплаква от липса на финансиране. Аз вярвам, че когато наистина имаш тази потребност, неистово желание да разкажеш история, която смяташ, че е важна - просто взимаш един телефон, събираш актьори, пишеш сценарий и снимаш филм", каза режисьорът.

Никога не е лесно, но това е и най-красивото, добави Вълев. Той благодари на всички, които помагат на българското кино и подчерта, че "българското кино е култура, то е идентификация, начин на мислене".

Мариян Вълев е актьор, сценарист и режисьор. Първият филм, в който се снима, е "Граница". Следващата му роля е в "Лов на дребни хищници". В сериала "Под прикритие" изпълнява ролята на Росен Гацов – Куката. "Чалга" по сценарий и режисура на Мариан Вълев, е филмът заснет изцяло с мобилен телефон. Той определя лентата като "филм за приятелството между две момичета на фона на съвременното културно общество в България".

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.